Londra City Havaalanı Projesi

  

Carillion, Londra City Havalimanı projesinde Viewpoint For Project Collaboration™ ile daha etkin yönetime ve kurumsal iletişimde standard bir temele sahip oldu.

50 million USD bütçeli proje ile Carillon, Londra City Havaalanı doğu apronunda düzenleme ve genişleme işlerinin tasarım ve inşaatını başlattı. 


Carillon yükleniciliğinde, 14 uçaklık park alanı, yer ışıklandırmaları, servis alanları düzenlemesi, drenaj, uçak iniş ve kalkışlarındaki ses akustiğinin çevre binalara etkisinin azaltılması vb tüm alt yapı yenileme, genişletme ve çevresel duyarlılık görevleri Viewpoint For Project Collaboration ile yürütüldü. Havaalanının 1987 deki inşaasından sonraki en büyük modernizasyon çalışması yapıldı.


Viewpoint For Project Collaboration ile tüm katılımcı firmaların aynı standard temellere dayalı döküman kullanması, paylaşması, aynı standard iletişimi kurması ve daha etkin tasarım/çizim oluşturmaları sağlandı.


Viewpoint For Project Collaboration çözümü ile tüm saha ekibi aynı bilgiye gerçek zamanlı olarak erişti. Benzeri tüm projelerde olduğu gibi bazen aynı dökümana 3 - 5 kişi aynı saatte farklı değişiklikler yaptı. Proje yöneticileri tüm ekibin, aynı dökümanın farklı versiyonları arasından en son geçerli dökümanı otomatik olarak kullandığından emin oldu.


İş akışlarında, proje yetkilileri tüm tasarım ve çizimlerde anında yorum ekleyebilme imkanı buldu. Sistem üzerinden yapılan tartışmalar ile iş akışındaki tıkanmalar engellendi. İş akış kontrolleri ile görevlerin süresinde ve istenilen standardla bitirilmesi sağlandı. Viewpoint For Project Collaboration yönetim verimliliğini arttırırken, hataları vekarşılıklı uyuşmazlıkları önemli ölçüde azalttı..